Helyi hírek 2014. december 23. 19:00

Influenzás volt, mégis nyitott kapuval várta a köszöntést Pista bácsi

Képgaléria
Influenzás volt, mégis nyitott kapuval várta a köszöntést Pista bácsi
Dayka utcai otthonában kereste fel Görög Istvánt Balla László alpolgármester, hogy a város nevében köszönthesse 90. születésnapján. Az idős úr a kapuban várta vendégeit, megérkezésükkor kezet nem fogott és puszit sem adott, mert nem akarta a bacikat terjeszteni. A születésnapi üdvözlést azonban örömmel fogadta.

Pista bácsi 25 évig volt művirág készítő. Az ennek elismerését bizonyító oklevelet büszkén mutatta vendégeinek. De nem csak művirággal foglalkozott. A fóliasátor, illetve az üvegház, amelyekben palántákat és virágokat nevelt, még állnak az udvaron, igaz már hasznosítatlanul. Ennek oka az, hogy az utóbbi időben már csak kis mennyiségben tudott megjelenni szálas virágaival a piacon, és a nagykereskedők elcsábították vevőit. Görög István ennek ellenére nem elkeseredett. Kertjét – segítséggel ugyan – de minden évben beműveli, is virágokat is telepít, igaz már csak saját gyönyörére.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!