Kultúra 2024. július 5. 18:10

Forgasd ki magadból az érzéseid!

Forgasd ki magadból az érzéseid!
Videóversenyt hirdet 20 év alatti fiataloknak a Cinemira Nemzetközi Gyerek- és Ifjúsági Filmfesztivál, mert a szervezők hisznek abban, hogy az egyéni, vagy akár közös alkotás pozitív hatással lehet a fiatalok érzelmi jóllétére. A kezdeményezés mellé olyan neves művészek álltak, mint Puskás-Dallos Peti, zenész és az Azariah dokumentumfilmet is rendező Mazzag Izabella, akik zsűrizik az alkotásokat. A verseny témáit gyerekbarát brandek adták, mint a LEGO és a TOPJOY, a díjak felajánlói közt ott a Prezi is.A Cinemirán minden évben három különböző témában alkothatnak a fiatalok. A fesztivál saját témája idén a Boldogság. – Fontosnak tartjuk, hogy most, amikor nagyon erősen jelen van a gyerekekben, fiatalokban a szorongás és az elszigeteltség érzése, próbálják meg felfedezni, hogy számukra mit jelent a boldogság, mikor és mitől érzik magukat boldognak és ezt fordítsák filmes nyelvre – mondta Lakos Nóra, a Cinemira Filmfesztivál vezetője.Maximum másfél perces filmekkel lehet nevezni három kategóriában. A Boldogság mellett a LEGO témán keresztül mindenki felfedezheti saját galaxisát, míg a Neked mit üzen a Topjoy kupak? témában kupak üzenetekből inspirálódva forgathatnak a fiatalok. Az  alkotásokról olyan menő zsűri dönt majd, mint Puskás-Dallos Peti zenész, Hollós Jázmin influenszer, online tartalomgyártó, Lampert Benedek fotográfus és Mazzag Izabella film és videoklip rendező, aki többek között az Azariah dokumentumfilm direktora. A zsűri tanácsa: a filmjeitek legyenek egyediek, személyesek, tegyétek bele saját gondolataitokat, érzéseiteket.Egyénileg és csapatban is lehet nevezni, akár több kategóriában is, augusztus 31-éig. A győztesek Aranymókus-szobrot, valamint menő filmes eszközbérlést, Prezi előfizetést, Play VR belépőt és mozijegyeket nyerhetnek. A legjobb alkotásokat október 13-án nagyvásznon vetítik a Cinemira Nemzetközi Gyerek és Ifjúsági Filmfesztiválon.Bővebb információt a https://www.cinemira.hu/teen/ oldalon találsz.Nevezési infók: A filmed töltsd fel egy linkre, vagy drive-ra és augusztus 31-éig küldd el a következő címre: [email protected].

A tárgyba írd be, hogy melyik témában nevezed a filmed!
                        

Kövessen minket a Facebookon is!