Program 2024. július 5. 12:00

Sörfesztháza és Tekergő Fesztivál újra

Sörfesztháza és Tekergő Fesztivál újra
Kilencedik Sörfesztháza és második Tekergő Fesztivál várja a látogatókat július 12-én és július 13-án, pénteken és szombaton, Kiskunfélegyházán. A helyszín a jól megszokott Rocktár előtti terület, valamint a városi sportcsarnok és parkolója.

Ónodi Árpád szervezőtől megtudtuk, hogy a Sörfesztháza 2015-ben, Tóth Miklóssal indult útjára a Kiskun Múzeum udvarán, majd az évek alatt kinőtte magát a rendezvény és a Kossuth utca, Rocktár előtti területére helyezték át azt. Ma már Balogh Máté sörfőző mesterrel közösen szervezik az eseményt, amely kapcsán elmondta, hogy kilencedik alkalommal is szeretnék, ha az örömteli
találkozásokról szólna, csakúgy, mint az elmúlt években rendszeresen. A Tekergő Fesztivál most is a különleges kerékpárok találkozója, ahol mindenféle, nem szabványos kerékpárokat is felvonultatnak majd a tulajdonosok. A város 250 éves évfordulója tiszteletére, az önkormányzat támogatása nyomán idén teljesen ingyenesen látogatható mindkét rendezvény.

Ónodi Árpád elmondta, hogy szervesen összekapcsolódik a két rendezvény, amelynek kapui július 12-én, pénteken, 16 órakor nyílnak meg. Idén is két sörfőzde képviselteti magát, érdekes, izgalmas sörökkel. A környezetvédelem ismét fontos szempont számukra, ezért a kapuban beszerezhető repoharakkal segítik a hulladékcsökkentést. Ahogyan az elmúlt alkalommal, idén is Görög Ferenc jóvoltából egy mini Palacsintafesztivál is helyet kap majd, ami jótékony célokat szolgál. Az édességek mellett igazi gasztronómiai különlegességekkel készülnek: nápolyi stílusú pizza, valamint sokac bab is készül majd az éhes látogatóknak. Utóbbi egy Mohács környéki specialitás, amit
kizárólag gömbölyded alakú, megfelelő belső ívvel rendelkező cserépedényben főznek.

A zenei téren is izgalmas programokkal várják a Sörfesztháza látogatóit: pénteken a Széljáró Balladás érkezik, majd Lukács Vili gitár rock jam műsora kap helyet, szombaton a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar, Vas László skandináv éjszakák blues estje és a pécsi Band of Streets bulifúvósai fogják
megpörgetni a szombat éjjelt.

A gyermekeket a Lurkókert Gyermekbirodalom várja, ahol ugrálóvár, kézműves pavilonok sokasága, valamint a sörtorony is rendelkezésre áll majd. A Tekergő Fesztivál területén kezes-lábas játszóházzal találkozhatnak, ahol kerékpárok által üzemeltetett ügyességi játékokat vonultatnak fel. Bori Jenő
örült bringái is helyet kapnak, és a Nor-Bike Kft. jóvoltából e-bike tesztpályát is kipróbálhatnak az érdeklődők. Ficsór Olivér fixi bemutatókkal szórakoztatja a közönséget, a Magyar Kerékpáros Szövetség Teremkerékpáros szakága is megmutatja tudását, valamint Ficsór Kornél Európa-bajnok bmx-es is jelen lesz az eseményen. Természetesen a kerékpáros felvonulás sem maradhat el, amelyre
szombaton 15 órakor kerül sor a Kossuth utca, Béke-tér, Kossuth utca útvonalon.

Ónodi Árpád végezetül hangsúlyozta, hogy számukra a rendezvény egy kézműves sörünnep, ahol örömmel találkoznak helyiek és környékbeliek jó sörök, finom ételek, tartalmas beszélgetések és remek hangulat közepette.
                
Z. A. 
            

Kövessen minket a Facebookon is!