Program 2024. július 10. 08:00

Hideg sörök, hamburger és nápolyi pizza a Sörfesztháza gasztrokínálata

Hideg sörök, hamburger és nápolyi pizza a Sörfesztháza gasztrokínálata
A Félegyházi Sörműhely gazdag sörkínálata mellett két vendégműhely is bemutatja termékeit a kilencedik Sörfesztháza két napján: az Ugar és a Mad Scientist finomságait is kóstolhatják a látogatók. Mindezek mellett az éhes szájakra is gondoltak: az Ágyú Kézműves Sörgaléria és Gasztroműhely kínálatában a nagysikerű hamburgerek és nápolyi pizza is a kínálat részét képezi majd – tudtuk meg Balogh Máté sörfőző mestertől.Máté 2017-ben csatlakozott a sörfőző és a fesztiválszervező csapathoz és az elmúlt években sok tapasztalattal gazdagodott a sörfőzés, a gasztronómia és a szervezés területén. Saját bevallása szerint azért még a hetedik alkalommal is nagy izgalommal készül az eseményre, amit szeretne, ha minden látogatónak örömet okozna.– Kialakult egy elég széles portfólió, hiszen a sörök mellett korábban a hamburgerek, majd idén a nápolyi pizza is felkerült kínálatunkba. Az idei Sörfesztházán ismét elérhető lesz a kedvelt ribizlis búzasörünk, de a megszokott ízeket is megtalálják a látogatók. Felhívom a figyelmet a Bar Projektünkre, ahol Szécsényi Attila kollégámmal koktél ihletésű söröket alkottunk, amelyek nagyon kedvelt elemei a Pina Colada Sour Ale vagy a Blue Lagoon Gose – fogalmazott Balogh Máté.Hozzátette: ingyenes rendezvény lesz, ahol egy fesztiválpohár beszerzése szükséges ahhoz, hogy sört tudjanak kóstolni a vendégek. Az érkező sörfőző műhelyek, az Ugar és Mad Scientist is felvonultatja termékeit, így a paletta nagyon színesnek ígérkezik. A sörműhelyek nagyon jó kapcsolatot ápolnak egymással, segítik egymás rendezvényeit rendszeresen. Kínált ételeikről hangsúlyozta, hogy a legjobb minőségű alapanyagokból készülnek és a kiváló csapatnak köszönhetően a lehető leggyorsabban kerülnek a vendégek asztalára. A fesztivál igazi gasztronómiai különlegessége lesz még a sokacbab-főzés, amit szabadtűzön, agyagedényben végeznek és az eredmény egy csülkös, marhahúsos babétel lesz.

Szeretettel várnak mindenkit július 12-én, pénteken és július 13-án, szombaton, 16 órától a Rocktár előtti fesztiválhelyszínen.

Z. A.
             

Kövessen minket a Facebookon is!