Helyi hírek 2014. december 31. 09:00

Másfél évtized alatt 9 millió forinttal segített a Karácsonyi Fény Alapítvány

Képgaléria
Másfél évtized alatt 9 millió forinttal segített a Karácsonyi Fény Alapítvány
A Karácsonyi Fény Alapítvány 16 esztendeje működik Kiskunfélegyházán. Megalakulása óta több mint 9 millió forintot osztott szét élelmiszerjegyek formájában a rászorulóknak. Idén karácsony előtt a törzstőke utáni kamatot, 170 ezer forintot, valamint a 47 vállalkozó és magánszemély által adott 600 ezer forintot tudták adományokra fordítani.

A Karácsonyi Fény Alapítvány a korábbi évek gyakorlatának megfelelően idén is megrendezte karácsonyi vacsoráját, amelyre kétszáz fő kapott meghívást. Az összejövetelen Marczényi Csaba az alapítvány létrehozója és dr. Garai István a kuratórium elnöke elmondta, hogy minden gazdasági nehézség ellenére a Karácsonyi Fény Alapítvány törzstőkéje idén elérte az 5 millió forintot. Köszönetet mondtak minden vállalkozónak és magánszemélynek, valamint az önkormányzatnak munkájuk támogatásáért. Megköszönték a rászorulók megkeresésében nyújtott közreműködést a civil szervezeteknek, a nyugdíjas kluboknak, valamint a város szociális osztályának.

s-r

 

Kövessen minket a Facebookon is!