A kiskunfélegyházi szociális ágazatban dolgozókat köszöntötték
A megjelenteket Keresztes Tünde, az önkormányzat kulturális referense köszöntötte, majd Balla László alpolgármester mondott ünnepi beszédet, melyben Bethlen Gábort idézte: „Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.”
– Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata nevében nagy tisztelettel köszöntöm önöket. Annak az ágazatnak a dolgozóit köszöntjük ma, akik a születéstől az elmúlásig minden fontos pillanatnál jelen vannak életünkben. Türelemmel, önzetlenséggel, elhivatottsággal szolgálják a társadalom valamennyi rétegét, legyen szó szeretetteljes gondozást igénylő kisgyermekről, beteg és elesett idősekről, otthonukat elvesztett családokról, vagy speciális figyelmet és törődést igénylő fogyatékos embertársainkról. Önkormányzatunk nagyon nagyra becsüli a szociális ágazatban dolgozók fáradhatatlan és áldozatos munkáját. Intézményeink életét, működését is figyelemmel kísérjük, támogatjuk azokat a törekvéseket, amelyekkel jobbá, elviselhetőbbé tehetjük az intézményben élők mindennapjait, komfortosabbá tehetjük fedél nélkül maradt társaink átmeneti otthonait és nagy hangsúlyt fektetünk a bölcsődei férőhelyek számának és minőségének fejlesztésére is. Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata nevében minden szociális ágazatban dolgozónak tiszta szívvel köszönetet mondok és kívánok sok erőt, egészséget, kitartást a mindennapi áldozatos munkájukhoz – fogalmazott az alpolgármester.
Dr. Ónodi Izabella, a Művelődési és Szociális Bizottság elnöke köszöntőjében a segítség fontosságát hangsúlyozta.
– Vigasz és támasz annak, aki segítséget kap, teremtő tevékenység annak, aki a segítséget adja. Sokan, sokféleképpen kerülnek nehéz élethelyzetekbe. A segítők erre a problémára nemcsak választ adnak a törődésükkel, hanem megoldást is gondoskodó munkájukkal. Mert egy-egy problémát nem elegendő megválaszolni, mint egy kérdést, hanem megoldani kell, hogy megszűnjön, vagy enyhüljön. A szociális munkások úgy keresnek megoldást ezekre a problémákra, hogy közben egy pillanatra sem feledkeznek meg arról a tényről, hogy minden probléma mögött egy ember, egy személyiség, egy segítségre szoruló lélek áll. Egy ember számára a legjobb segítség nem feltétlenül egy szervezet, egy intézmény, vagy egy hivatal nyújtja, hanem egy megértő, gondoskodó, segítő és türelmes embertársa, aki szociális munkásként hivatást választott és nemcsak munkahelyet. A segítségnyújtás élő tevékenység, ami a biztonságon túl aktív cselekvést is igényel. A mai napon különösen erősen nyújtsunk elismerő kezet azoknak az embertársainknak, akik a szociális ágazatban dolgozva naponta energiájukat, idejüket, kreativitásukat áldozzák embertársaik megsegítésére. Jó egészséget kívánok mindannyiuknak!
A beszédek után a jutalmak és elismerések átadása következett.
Jubileumi oklevelet vehetett át a köz szolgálatában eltöltött 40 éves munkájáért:
- Hefkó Melinda Irén, a Kapocs Darvas téri Bölcsőde kisgyermeknevelője.
A köz szolgálatában eltöltött 30 éves munkájáért oklevelet kapott:
- Samu Veronika, a Kapocs Család és Gyermekjóléti Központ óvodai,
iskolai szocális segítője és mediátora
- Fűri Judit, a Kapocs Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény
intézményvezetője
- Tóth Erika, a Szivárvány Intézmény szociális munkatársa
- Havasi Tibor, a Szivárvány Intézmény szociális munkatársa
- Zoboki Gyöngyi, a Szociális Intézmény ápolója
- Rabiné Pap Bernadett, a Szociális Intézmény terápiás munkatársa
A köz szolgálatában eltöltött 25 éves munkájáért oklevelet kapott:
- Hevér Henrietta Mária, a Kapocs Család és Gyermekjóléti Központ
pszichológiai tanácsadója
- Rigóné Móczár Katalin, a Kapocs Család és Gyermekjóléti Központ
esetmenedzsere
- Molnár Istvánné, a Szivárvány Intézmény ápolója.
A Művelődési és Szociális Bizottság dicséretben részesítette a munkájukat elhivatottsággal, önzetlen odaadással végző dolgozókat.
A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény dolgozói közül
bizottsági elismerő oklevélben részesült:
- Jéga Zsolt – villanyszerelő, karbantartó
- Farkasné Balázs Ilona - varrónő
- Fábián Gyöngyi - konyhai kisegítő
- Fekete Katalin - házigondozó
- Spitzer Ildikó - gondozó
- Mnyerholcz Ilona - gondozó
- Zeher Mária - takarító.
A KAPOCS Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény dolgozói közül bizottsági elismerő oklevélben részesült:
- Pallaginé Bense Szilvia – családsegítő
- Magyari Ilona - családsegítő
- Illés Zsuzsanna - szociális segítő munkatárs
- Dolicsek Imre - bölcsődei karbantartó
- Varga Magdolna - takarítónő
- Karádiné Ficsór Henrietta Mária – bölcsődei kisgyermeknevelő.
Az elismerések átadása után az ágazatban dolgozók kérésére Pál Feri atya katolikus pap, mentálhigiénés szakember előadása következett, majd az esemény végén állófogadás várta a megjelenteket.
Z.A.