Kisgyermekek kütyühasználatáról a Betűbölcsin
Foglalkozása kapcsán elmondta, hogy a kineziológia a természetgyógyászathoz kapcsolódik, és lényegében stresszoldást jelent. – Amikor gyerekekkel kezdtem foglalkozni, szembe találtam magam olyan problémákkal, amiket nem tudtam kineziológiával kezelni, és ekkor fejlesztettem ki a Trükkös Békák módszert, ami ötéves kortól alkalmazható. A foglalkozásokon olyan mozgássorral dolgozunk, ami segítségével az idegrendszer pótolhatja a lemaradásait. Ezzel egyidőben csökkennek, vagy akár meg is szűnhetnek a tanulási nehézségek – fogalmazott.
Hozzátette azt is, hogy amikor kineziológusként keresik fel a szülők, sokszor szembesül azzal, hogy nagyon sok időt töltenek a gyermekek digitális eszközök előtt, amitől ingerfüggővé válhatnak. Kiemelte azt is, hogy a tévézés, tabletezés, kütyühasználat befolyással van a beszédfejlődésre. Azoknál a gyermekeknél, akik túl sok időt töltenek képernyő előtt, nehezen indul meg a beszédfejlődés, vagy akár el is maradhat.
Személyes tapasztalatait megosztva arról is beszélt, hogy a túlzásba vitt eszközhasználat pánikrohamot, autizmusra utaló viselkedést okozhat, és befolyásolhatja az éjszakai alvás minőségét.
Kiemelte a megfelelő mennyiségű mozgás és a meseolvasás fontosságát is. Saját kutatását ismertetve azt is elmondta, hogy a meseolvasás és a matematikai készségek összefüggésbe hozhatók.
Kérdésekre válaszolva azt is hozzátette, hogy hétköznapokon egyáltalán nem javasolt a tévézés, főleg nem étkezés közben és lefekvés előtt.
G.E.
Fotó: Fantoly Márton