Helyi hírek 2015. január 16. 16:20

Félegyházán tanácskoztak a DK választókerületi elnökei

Félegyházán tanácskoztak a DK választókerületi elnökei
Kiskunfélegyházán tartotta meg a megyei választókerületi elnökök első találkozóját a Demokratikus Koalíció Bács-Kiskun Megyei Szervezete. A találkozón részt vett Csóti Zsombor a párt Dél-Magyarországi régiós megbízottja is. Az összejövetel célja az volt, hogy szorosabb együttműködést és összehangolt politikai akciókat valósítsanak meg – mondta el Nagy Lajos választókerületi elnök.

Az első akciók egyike, amiről egyeztettek, a Demokratikus Koalíciónak a Nemzeti Választási Bizottsághoz benyújtott népszavazási kérelme volt. Ebben azt kezdeményezik, hogy vonják vissza az üzletek kötelező vasárnapi zárva tartásáról szóló rendeletet. A DK ugyanis nem fogja eltűrni, hogy a kormány az emberek magánéletébe beleszóljon és egy-egy ilyen döntésével több, mint harmincezer dolgozó állását tegye kockára. A DK a kérelem elfogadása után minden politikai érdekképviseleti szervezet és magánember közreműködésére számít.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!