Program 2015. január 26. 07:00

Képpé formált háború

Képgaléria
Képpé formált háború
Ez a címe a Kulturális Szalon legújabb előadásának, melyre január 28-án, szerdán 17 órakor kerül sor a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Sebestyén Imre első világháborús képeslapgyűjteményét dr. Pallagi Mária történész mutatja be.- 1958-tól, 14 éves korom óta hódolok e szenvedélyemnek. Kezdetben csak úgy és azért, mert a középiskolában minden fiatal gyűjtött valamint. Amint szaporodtak a lapok, egyre lelkesebbé váltam. Munkám során is - amerre jártam - , mindenhol képeslapokat kerestem, gyűjtöttem, vásároltam.

Jelenleg 330 ezer darabot számlálhatok meg, mellyel az ország legnagyobb magángyűjtőjének számítok. A legrégebbi és legszebb képeslapjaim az 1896-os millenniumi emlékév alkalmából készültek. E nagy ünnepre 32 féle lapot adtak ki, ebből nekem több mint a fele meg van - nyilatkozta korábban a kecskeméti képeslapgyűjtő a  montazsmagazin.hu-nak adott interjúban.

 

Kövessen minket a Facebookon is!