Helyi hírek 2015. január 26. 19:30

Félegyháza szülötteinek nevét viselik a termek

Félegyháza szülötteinek nevét viselik a termek
Kiskunfélegyháza kulturális életét egykor meghatározó, helyi születési személyekről nevezte el termeit a Móra Ferenc Művelődési Központ.

- A kultúra napja méltó alkalmat ad arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének, felmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket.Ezért határozott intézményünk vezetése úgy, hogy a művelődési központ termeit olyan személyekről nevezzük el, akik munkásságuk alatt sokat tettek városunk kulturális életéért, komoly szakmai sikerekkel öregbítve Félegyháza hírét – jelentette be Kállainé Vereb Mária, a Petőfi Sándor Városi Könyvtár és Művelődési Központ igazgatója a magyar kultúra napján megrendezett városi ünnepségen.

A művelődési központ termei mostantól Móra Ferenc író, újságíró, muzeológus, Szántó Piroska festő, grafikus, író, érdemes és kiváló művész, Fekete János pedagógus, helytörténész, dr. Mezősi Károly tanár, történész, irodalomtörténész, Kalmár Józsefné Fazekas Anna donátor, Holló László Munkácsy- és Kossuth-díjas festőművész, Haubner Károly dalköltő, karmester és énektanár, Solti Károly énekművész, Boczonádi Szabó Imre énekművész, méhész, Wesel Hugó fotográfus, Molnár László színész, pedagógus, színikritikus nevét viselik.

 

Kövessen minket a Facebookon is!