Helyi hírek 2015. január 28. 16:29

Mit kell tudni a felvételizőknek?

Képgaléria
Mit kell tudni a felvételizőknek?
Zsúfolásig telt a könyvtár előadóterme január 28-án a továbbtanulásra készülő fiatalokkal. Nem volt hiábavaló az érdeklődésük, a Felvi.hu munkatársa ugyanis részletes tájékoztatót adott arról, hogy mit kell tenniük a felvételizőknek ahhoz, hogy választott felsőfokú intézményükben folytathassák tanulmányaikat. A tájékoztató kitért a jelentkezés pontos menetrendjének ismertetésére, arra, hogy mikor, és milyen okmányokat kell csatolni ahhoz, hogy a felsőfokú intézmény befogadja a jelentkezést.

A diákok megtudhatták azt is miként kell kiszámolni a felvételi pontokat, valamint azt, hogy mennyivel gyarapíthatják azt az emeltszintű érettségivel, nyelvvizsgával. Plusz pontokat érhetnek a tanulmányi- és sportversenyeken elért eredmények is. Igaz, hogy ezeket eltérő módon veszik figyelembe az egyetemek és főiskolák, illetve a különböző karok. A felvételizőknek erről érdemes előre tájékozódni. Hogy ezt miként tehetik meg, arról is pontos tájékoztatást adott az előadó. Ismertette azokat az internetes oldalakat és kiadványokat, amelyek részletes felvilágosítást adnak a jelentkezőknek. Az előadás végén személyes konzultációra is lehetőségük volt az érdeklődőknek.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!