Kultúra 2015. január 30. 19:00

A saját útjához ragaszkodó művész, Kovács Ferenc

Képgaléria
A saját útjához ragaszkodó művész, Kovács Ferenc
A kiskunfélegyházi születésű Kovács Ferenc szobrászművész munkásságát összegző előadást tartott január 29-én Szabó Ildikó művésztanár a városi könyvtárban. A 25 éve elhunyt Munkácsy Mihály-díjas művész alkotásai közül Félegyháza lakói a „káposztaként” elhíresült Petőfi téri alkotását, valamint a Petőfi lakótelepi szoborparkban felállított szobrait láthatják naponta. Korábban a Szent János téri „békás kútját” sokan kedvelték.

Kovács Ferenc életműve két, egymástól elkülönülő korszakra bontható. Kezdetben az 1960-as, 1970-es évekig realista szemléletű portrékat és figurákat formált meg. Ezt követően geometrikus, illetve organikus jellegű kompozíciókat, dekoratív térplasztikákat alkotott.

Szabó Ildikó az alkotások képi bemutatásával ismertette az életművet. Úgy fogalmazott: Kovács Ferenc kompromisszumokat nem vállaló, következetes, a saját útjához ragaszkodó művész volt. Művészete ezért maradhatott mentes a politikai tartalmaktól.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!