Program 2015. február 2. 07:30

Móra Ferenc emléknapok

Móra Ferenc emléknapok
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület, a Móra Ferenc Gimnázium és a Constantinum Móra Ferenc Általános Iskola tisztelettel meghívja Önt a Móra Ferenc-emléknapok programjaira.


2015. február 5 . (csütörtök) 10-16 óra

Móra-felolvasónap a város felső tagozatos tanulói és a vendégtanulók részvételével Az emléknapokat megnyitja: Csányi József polgármester.
 

Február 6. (péntek)

8 óra - Megemlékezés a Móra Ferenc Gimnáziumban (Kossuth u. 9.)

9 óra - Móra-ünnepség a Constantinum Móra Ferenc Általános Iskolában (Sportcsarnok-Jókai utca) 10 óra Koszorúzás a Daru utcai Móra Ferenc szobornál.


10.30 - Testvériskolák, küldöttségek fogadása a Polgármesteri Hivatalban.

11 óra - Móra emlékhelyek megtekintése (vendégek)

14 óra - Emlékműsor a Művelődési Központban (Petőfi tér 1.)

Köszöntőt mond: Rosta Ferenc alpolgármester, a Móra Ferenc Gimnázium igazgatója. Móra-verset hallunk Ménesi Vivientől, a zimándújfalui Móra Ferenc Általános Iskola 5. osztályos tanulójától. Móra Ferencre emlékeznek a Constantinum Móra Ferenc Általános Iskola tanulói, közreműködnek a székelyudvarhelyi Móra Ferenc Általános Iskola növendékei.
 

Díszvendégek:

Jenesné Móra Zsuzsa, Móra István dédunokája, Vészits Andrea, Móra Ferenc dédunokája Vendégeink: Móra Ferenc Általános Iskola (Székelyudvarhely) Móra Ferenc Általános Iskola (Zimándújfalu –Arad megye) Móra István Művelődési Egyesület (Kevi –Vajdaság)
 

„Más írónak is van születési helye,
más író is szereti a szülővárosát,
de nekem Félegyháza több,
mint más írónak születési helye, több mint emlék.
Engem Félegyháza tett íróvá…”

 

Kövessen minket a Facebookon is!