Sport 2015. február 8. 21:45

Fővárosi siker született a diákolimpián

Képgaléria
Fővárosi siker született a diákolimpián
A budapesti Gloriett Sportiskolai Általános Iskola győzelmével zárult a Kiskunfélegyházán megrendezett IV. korcsoportos fiúk országos futsal döntője. A színvonalas rendezvény fináléjában a fővárosi csapat a felcsúti iskolásokat múlta felül 7-1-re.

Az országos diákolimpiai futsal döntő második napja a negyeddöntőkkel kezdődött, melyeken a Debrecen, a Felcsút, a Budapest és Békéscsaba tanulói jutottak tovább.

Az elődöntők során a budapestiek a Debrecent, míg a felcsútiak a Békéscsabát győzték le.

A délutáni fináléra sok szurkoló kilátogatott a KÉSZ Arénába.

A döntőben a Gloriett sportiskolások már az első percben előnybe kerültek, ami után ugyan egyenlített a Felcsút, de a közönség biztatását is élvező fővárosiak nem engedték ki a kezükből a győzelmet. A szünetben 3-1-re vezettek, végül meg sem álltak 7 gólig. (7-1)

 

A döntőt követően a legjobb nyolc közé jutott csapatokat oklevéllel, az első három helyezettet éremmel és kupával díjazták. Emellett külön elismerésben részesült a gólkirály, a legjobb kapus, a legtechnikásabb játékos és a győztes csapat felkészítője.

 

Negyeddöntők

Debrecen - Bonyhád 3:0

Felcsút - Vése 7:2

Budapest - Veszprém 6:0

Békéscsaba - Eger 3:2

 

Elődöntők:

11:00 - Debrecen - Budapest 1:4

11:30 - Felcsút -Békéscsaba 2:0

 

7. helyért:

12:00 - Veszprém - Vése 4:8

5. helyért:

12:30 - Bonyhád - Eger 1:3

3. helyért:

13:00 - Debrecen - Békéscsaba 0:1

 

Döntő:

13:30 - Budapest /Gloriett/ - Felcsút 7:1

 

G. Z. 

Kövessen minket a Facebookon is!