Kultúra 2015. február 10. 19:25

Debrecenbe kéne menni…

Képgaléria
Debrecenbe kéne menni…
Szép sikerrel szerepeltek a Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola és a Platán Utcai Tagintézményének tanulói a „Ne felejtsek!” országos anyanyelvi verseny döntőjén február 7-én Debrecenben.

A 14 évre visszatekintő versenyt Széplaki Erzsébet (Csöpi néni) Aranytoll-díjas tankönyvszerző, Érdemes tankönyvíró hozta létre. Az ő tankönyveiből tanulnak a gyerekek, továbbképzéseivel, módszertani anyagaival felbecsülhetetlen segítséget ad a magyartanároknak a mindennapi oktató munkához. A szombati döntőre több száz versenyző közül a legjobbak kaptak meghívást, Kiskunfélegyházáról heten. A versenyen nyelvtani, helyesírási tudásuk mellett számot adtak szövegértési és szövegalkotási ismereteikről is. A zsűri elismeréssel szólt a versenyzők felkészültségéről.

Eredmények: II. hely Tóth László 5. évf. (József) – felkészítő: Héderné Kiss Brigitta III. hely Nemes-Nagy Adél 6. évf. (Platán) – Vízhányó Brigitta VII. hely Iványi Lili 5. évf. (József) - Héderné Kiss Brigitta VIII. hely Radics Dániel 6. évf. (József) – Jankovszkiné Dobó Anikó IX. hely Szabó Anita 5. évf. (Platán) – Kőháziné Kovács Mária X. hely Tasnádi Petra 7. évf. (Platán) - Vízhányó Brigitta XI. hely Horváth Soma 6. évf. (József)- Jankovszkiné Dobó Anikó

A gyerekek oklevéllel, értékes jutalmakkal tértek haza. Külön ajándék volt számukra, hogy a versenynek a Debreceni Református Kollégium adott helyet, ahol valamikor Csokonai Vitéz Mihály, Arany János és Móricz Zsigmond is tanult.

 

Kövessen minket a Facebookon is!