Kultúra 2015. február 11. 19:10

Nem csak adni, kapni is jó - avagy a Kun Kurutty bankó nyomában

Képgaléria
Nem csak adni, kapni is jó - avagy a Kun Kurutty bankó nyomában
Kiskunfélegyháza Interneten működő hírvideó portálja a -Kun Kurutty- a közösségi filozófiájával teljesen megegyező elképzelést valósított meg a napokban. Létrehozta saját pénznemét, a Kun Kurutty bankót. Még mielőtt valaki azt gondolná, hogy ez egy fizetőeszköz, téved. A Kun Kurutty bankóval nem fizetni, hanem adni lehet. A szervezők reménye szerint a saját készítésű "mintabankók" hamarosan egyre több kiskunfélegyházi és környékbeli helyen megtalálhatók lesznek. Népszerűsítve azt, hogy a pénz nem minden, adni pedig igen is jó!

A Kun Kurutty a legnépszerűbb közösségi oldalon közel egy éve, 2014 februárja óta működik. A helyi médiában dolgozó alapítók a névválasztásnál Félegyházát és a térségét képviselő, de egy lazább hangvételű hírportál létrehozásában gondolkodtak, amihez találó nevet alkottak.

A jól csengő és fülbemászó név, valamint a gyors és folyamatos tájékoztatás hatására intenzív növekedésnek indult a közösség. Az 1000 fős kedvelést alig néhány hónap alatt érték el; jelenleg 1344-nél tartanak.

Ez köszönhető a március elején elindított videóportáluknak, ahol a város és a térség fontosabb híreiről videókon keresztül adnak tájékoztatást.

Az eltelt szűk esztendő alatt mintegy 250 videót készítettek; nézettségük a youtubeon mára 55 ezer fölé kúszott.

A Kun Kurutty tagjai mindezt hobbiból, kedvtelésből, saját idő- és pénz ráfordításával érték el, ilyenformán senki felé nem vállaltak kötelezettséget. Emellett életben tartották a televíziós műfajt Kiskunfélegyházán.

A Kun Kurutty bankó mottója sokatmondó:
"A Kun Kurutty bankóval szeretetet, jókedved és ölelést lehet adni."

A folyamatosan építkező közösség megfogalmazott célja az értékteremtés.

 

Közösségük névjegye továbbra sem változott:

Lokálpatrióta közösség, mely valóban Lokálpatrióta. 

Hátsó szándék nélkül, saját magunk és mások szórakoztatására!

Csatlakozz hozzánk és legyél a közösségünk tagja!

Hírek, riportok, videók és egyéb érdekességek egy helyen!

Videótár: https://www.youtube.com/user/KunKurutty

A Kun Kurutty létrehozásában, működésében segítők:

László István, Gubu Zoltán, Fehér Csaba, Hájas Sándor (†), Hájas Barnabás, Bencsik László, Kómár János, Tóth Tímea. 

G. Z. 
           

Kövessen minket a Facebookon is!