Sport 2015. február 12. 13:50

Tízmilliós beruházás indult el a KHTK pályán

Képgaléria
Tízmilliós beruházás indult el a KHTK pályán
Férfi, női mellékhelyiségek és a mozgáskorlátozottak számára külön WC épül a Kiskunfélegyházán, a Honvéd Sporttelepen. A beruházás keretében a korábbi szolgálati lakást alakítják át, felszerelik vizesblokkokkal, valamint a játékvezetők számára külön öltözőt hoznak létre. Emellett a főépület folyosójának üvegezését is lecserélik, ami az elmúlt időszakban balesetveszélyessé vált. A felújítási munkálatok február elején kezdődtek el. Erről Katona Andor, a Félegyházi Térségi Sportiskola ügyvezetője számolt be.

A beruházásra TAO-s pályázat keretében kerül sor, amit a Magyar Labdarúgó Szövetség bírált el. A 10 milliós felújítás 70 százalékát az MLSZ biztosítja, míg a fennmaradó 3 milliós önerőt a város adta hozzá.

A tervek szerint a munkálatok március közepén fejeződnek be, így ha a bajnoki rajton nem is, de később már a szurkolók is élvezhetik előnyeit.

A Kiskunfélegyházi HTK részéről régóta igény volt a felújításra, ami Katona Andor elmondása szerint ezzel még nem ért véget.

A tervek szerint ugyancsak pályázat útján a főépület öltözőit is megszépítik.

 

 

G. Z.

Kövessen minket a Facebookon is!