Helyi hírek 2015. február 11. 20:50

A budavári kitörésre emlékeztek

Képgaléria
A budavári kitörésre emlékeztek
A második világháború egyik jelentős harci eseményére, a budavári kitörésre emlékezett a Jobbik helyi szervezete február 11-én a Felső-temetőben. A megemlékezésen máglyát gyújtottak, és valamennyi félegyházi háborús áldozat sírhelyénél gyertyát gyújtottak.

A 70 éve történtekről így szólt Kollár László elnök: a budavári kitörés felért egy sztálingrádi csatával. Az ott harcolóknak választási lehetőségük nem volt az ostromgyűrű közepén. Vagy megadják magukat, és akkor lemészárolják őket, vagy az utolsó töltényeikkel a tárban megpróbálnak kijutni és túlélni ezt a helyzetet.  

És van, amiről nagyon sokan megfeledkeznek. Ha a magyar hadsereg akkor nem tartja fel Budánál a szovjet haderőt októbertől február 11-éig, akkor a három hónap alatt az oroszok Európa egy nagy részét elfoglalták volna. Többek között emiatt kell megemlékezni katonáinkról, akik akkor hősiesen harcoltak – tette hozzá Kollár László.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!