Helyi hírek 2015. február 16. 19:00

In memoriam dr. Kasztory Ferenc (1934-2015)

In memoriam dr. Kasztory Ferenc (1934-2015)
1934. július 21-én született Budapesten, hétgyermekes család negyedik gyermekeként. Orvosi diplomáját 1959-ben, dícsérettel szerezte. Kitűnő tanulmányi eredménye, valamint több egyetemi intézet meghívása ellenére sem kaphatott lehetőséget, hogy orvosi pályáját Budapesten folytassa. Körzeti orvosi munkája 1961-ben, Táborfalván indult. 13 év után, 1974-ben feleségével és kisgyermekeivel Kiskunfélegyházára költözött, ahol 35 éven keresztül háziorvosként gyógyította betegeit. 2009-ben, 50 éves orvosi munkája elismeréseként vette át aranydiplomáját.
A türelmes, halk szavú doktor urat szerették, tisztelték betegei. Szerették végtelen türelmét, odafordulását, tisztelték higgadtságát, tudását. Sok páciensét végigkísérte fiatal koruktól a nyugdíjas évekig. Kollégái szintén szívesen fordultak felé, együtt gondolkodva könnyebb volt a betegeken, nehéz emberi sorsokon segíteni. A fiatal kollégák mindig számíthattak atyai jótanácsaira.

Én már kisgyermek koromtól ismertem őt és családját. Sok-sok megszívlelendő gondolatot osztott meg. Példát mutatott emberségből, gondoskodásból, a betegekért érzett felelősségből. Öt éve visszavonult a mindennapi gyógyító munkától, és derűjével, békés mosolyával családját, feleségét, gyermekeit, unokáit segítette.

Gyors lefolyású, súlyos betegség következtében 2015.február 9-én hunyt el. Emlékezzünk dr. Kasztory Ferencre, egy igaz orvosra, egy kiváló emberre!
 

dr. Kasztory Ferenc temetése 2015.február 24-én, 9:45-kor lesz a kecskeméti Köztemetőben.
 

dr. Szemerédi László

 

Kövessen minket a Facebookon is!