• Sport
  • Kiállítással, kihagyott büntetővel zárult a városi sárfoci - videóval
Sport 2015. február 28. 16:55

Kiállítással, kihagyott büntetővel zárult a városi sárfoci - videóval

Városi rangadóval kezdődött a megyei II. osztályú bajnokság északi csoportjának tavaszi idénye. A házigazda Kiskunfélegyházi Vasutas a Kiskunfélegyházi HTK II. csapatát fogadta. A felázott talajú pályán nagy küzdelmet láthatott a publikum. A mérkőzésen előnybe került a KHTK II., de a Vasutas gyorsan kiegyenlített, majd a 10 emberre fogyatkozó hazaiak a találkozó hajrájában büntetőt hibáztak. Az összecsapáson végül 1-1-es döntetlen született.

A mérkőzésre mindkét együttes részéről sok szurkoló látogatott ki. Az őszi szezonban a KHTK II. 2-0-ra győzött, így a hazaiakat mindenképpen fűthette a visszavágás vágya.

Az erőviszonyok elsősorban a Kiskunfélegyházi HTK II.-nek kedveztek, ők harmadikként, míg a Vasutas tizenkettedikként fejezte be a 2014-es évet.

A nehéz talajú pályán sok hibával játszottak a csapatok. A 13. percben Mizsei Adrián góljával a KHTK II. szerezte meg a vezetést. (0-1)

A találatnak nem sokáig örülhettek a vendégek, 10 perccel később Makai Zoltán kiegyenlített. (1-1)

Ezt követően nehéz helyzetbe került a Vasutas. A 25. percben Kürtösi Szabolcsot leküldte a játékvezető a pályáról.

Az emberhátrány ellenére a Vasutas jól tartotta magát. Szabadrúgásokból alakított ki helyzeteket, sőt a legnagyobb lehetőséget is ők hagyták ki. A 2. félidőben a javukra megítélt büntetőt Fütyü Illés nem tudta gólra váltani.

A feszült hangulatú, kemény becsúszásokkal tarkított összecsapás 1-1-es pontosztozkodással ért véget.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 14. ford. 2015. 02. 28.

Kiskunfélegyházi Vasutas SK- Kiskunfélegyházi HTK II. (1-1) 1-1

Gólszerzők: 23. p. Makai Zoltán ill. 13. p. Mizsei Adrián

Kiállítás: 25. p. Kürtösi Szabolcs /Vasutas/