Sport 2015. február 28. 17:10

Győzelemmel kezdett a Kiskunfélegyházi HTK

A Kiskunhalasi FC-t fogadta február 28-án a Kecskeméti Műkertvárosi Sportcentrumban a Kiskunfélegyházi HTK a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság tavaszi nyitófordulójában. A mérkőzésen csupán egy gól született, a 45. percben Csurka Ádám vette be a halasiak kapuját. A találat mint utóbb kiderült, három pontot ért a félegyháziaknak, akik megőrizték vezető helyüket az ugyancsak győzelemmel rajtoló Híd SC előtt a bajnokságban.

Bács-Kiskun Megyei I. 16. ford. 2015. 02. 28.

Helyszín: Kecskeméti Műkertvárosi Sportcentrum

Kiskunfélegyházi HTK- Kiskunhalasi FC (1-0) 1-0

Gólszerző: 45. p. Csurka Ádám

Beszámoló:

"A mérkőzés elején támadólag lépett fel a hazai csapat és már a 10. percben megvolt az első helyzet, Zs. Juhász az ötösről ballal a kapu mellé lőtt. Továbbra is a KHTK dominált, hiszen jöttek a halasi kapus bravúrjai, előbb Némedi szabadrúgását szedte ki a felső sarokból, majd Zs. Juhász fejesét és lövését védte bravúrral. A félidő vége felé a halasi csapat is helyzetbe került, Sorin 16 méteres lövését Jelen védte bravúrral. Az első játékrész utolsó percében a halasiak végeztek el szögletet, a kipattanó labda Némedihez került, aki Csurkát ugratta ki egy hosszú labdával, a kontra végén Csurka 10 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt. 1-0

A második félidő első 20 percében a hazai csapat beszorította a vendégeket és ez helyzetekben is megmutatkozott. Ismét Gerner bravúrok jöttek előbb Némedi közeli szabadrúgását védte a léc alól, majd Csurka egy méteres fejesét védte bravúrral. Egy szöglet után Palásti is villant, sajnos 10 méteres lövése a felső lécen csattant. A kihagyott helyzetek után egyre jobban átvette a kezdeményezést a Kiskunhalas csapata. Előbb Tóth T. bal alsós sarkos lövését védte Jelen, majd az utolsó percben Farkas Tamás lövését is a felső lécre tolta.

Összességében idény eleji formát láthattak a kilátogató szurkolók, de a helyzetek alapján a KHTK megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Az már biztosra vehető, hogy az őszi szezonhoz képest a halasi csapat tavasszal a 4 pontnál többet fog szerezni. "