Program 2014. február 27. 08:31

Leteszik a Návay-emlékmű alakövét

Leteszik a Návay-emlékmű alakövét
Kiskunfélegyházán ma, február 27-én 16.30-kor Kapus Krisztián polgármester beszédével, és a Návay-emlékmű alapkőletételével kezdődik a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja alkalmából rendezett ünnepi megemlékezés a vasútállomás előtti téren, majd dr. Tarjányi József idézi fel az 1919. április 27-én elhurcolt, és két nap múlva a kiskunfélegyházi pályaudvaron – Návay Ivánnal és Kiss Bélával együtt – meggyilkolt Návay Lajos országgyűlési képviselő, a parlament elnökének emlékét.

A Návay-emlékművet Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával 2014-ben a vasútállomás előtti parkban újraállítja. A több mint 7 millió forintos költséghez 500 ezer forintot közadakozásból gyűjtenek össze. Aki támogatni szeretné az emlékmű felállítását, felajánlását átutalhatja a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület számlaszámára: OTP 11732071-21002571, vagy befizetheti a városi könyvtárban.

 

Kövessen minket a Facebookon is!