Sport 2015. március 8. 19:40

Zsinórban negyedszer győzött az NBII-es kézicsapat

Az FKSE- Algyő II. sem jelentett akadályt az idén remekelő Kiskunfélegyházi HTK kézilabdacsapatának az NBII-es bajnokság délkeleti csoportjában. A félegyháziak hazai környezetben, a Kész Arénában győzték le ellenfelüket 36-27-re, amivel megőrizték harmadik helyüket a bajnoki tabellán.

A 14. fordulóban az a 9. helyezett FKSE- Algyő II. látogatott Félegyházára, amelynek az otthonában ősszel 34-29-re nyerni tudott a Kiskunfélegyházi HTK. Az erőviszonyok és a forma alapján most is félegyházi sikerre lehetett számítani.

A vendégek az NBI/B-s csapatukból több játékost is pályára küldtek a mérkőzésen, akikkel az első félidő nagy részében szorosan tudták tartani a lépést a KHTK-val.

A 18. percben 10-9-re a félegyháziak vezettek és a szünet előtt növelni tudták a különbséget. (18-14)

A fordulást követően egyre inkább átvette az irányítást a KHTK; a védekezés összeállt és az átlövésekből is sok gól született. Ezt alátámasztva a második félidő 13. percében Ignácz Vilmos már a 10. találatát jegyezte, amivel már hétre nőtt a különbség. (27-20)

A beállós poszton Csőke Ákost ugyancsak nehezen tartották az algyőiek, akiket fizikálisan is felőröltek a jobb erőkből álló félegyháziak.

Tíz perccel a vége előtt lényegében eldőlt a mérkőzés, csupán a végeredmény volt kérdéses. Addigra a KHTK 11 gólos előnyt épített ki. (32-21)

A hajrában felváltva zördültek meg a hálók, de így is fölényes, kilenc gólos félegyházi siker született. (36-27)

A Kiskunfélegyházi HTK továbbra is a harmadik a tabellán. Legközelebb a listavezető Mezőtúri AFC otthonába látogat, akiktől ősszel hazai pályán 23-33-as vereséget szenvedett. Egy esetleges bravúr nagy lökést adhatna a félegyházi csapatnak a bajnokság további szakaszában.