Sport 2015. március 9. 13:45

A römiversenyzők stabil pontja, Félegyháza

Képgaléria
A römiversenyzők stabil pontja, Félegyháza
A XIV. Kiskun Kupa Römibajnokságot rendezték meg Kiskunfélegyházán március 7-én. A versenyre idén 34-en neveztek. A győzelem reményében a térség kártyásai mellett asztalhoz ültek a hódmezővásárhelyi, budapesti és szegedi römisek is.

– Ha visszagondolok az elmúlt 13 évre, áttekintem, hogy mennyi helyen jártunk mi félegyháziak versenyeken, akkor büszkén beszélek a mi rendezvényünkről. 2002 februárjában kezdtük és azóta minden évben két találkozót szervezünk. Tavasszal a Kiskun Kupát, ősszel pedig a Desperadó Römibajnokságot. Jó híre van a versenyeinknek, ezt jelzi az, hogy az ország minden részéből jönnek hozzánk. Egy igazi, stabil versenyhelyszínné váltunk – mondta el a verseny főszervezője Lajos György.

A XIV. Kiskun Kupa győztese idén a szegedi Túri Mihály lett. A második helyen Szalai József (Hódmezővásárhely), a harmadikon Benkéné Molnár Tünde (Kecskemét) végzett. A legeredményesebb félegyházi versenyző a negyedik hely megszerzésével Marczényi Csabáné.

s-r

 

Kövessen minket a Facebookon is!