Sport 2015. március 23. 18:00

Országos döntőben mutatták meg tudásukat a leány tornászok

Országos döntőben mutatták meg tudásukat a leány tornászok
Március 20-22. között rendezték meg a tornászok Diákolimpiai Országos Döntőjét, ahol a József Attila Általános Iskola tanulói kiváló eredményeket értek el az I. és a II. korcsoportban. A rendkívül erős mezőnyben mind csapatban, mind pedig egyéniben helyt álltak a leányok.

A tornászok szentélyébe, a fővárosi Tornacsarnokba látogattak el az iskolai tornasport kiválóságai. A három napos versenyen összesen 660 sportoló lépett a szerekhez és mérte össze tudását az országos döntőn.

A „B” kategóriás, I., II., III-IV. korcsoportos csapatok négy területi előversenyen vívták ki az országos tizenhatba kerülést.

A kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola tornászainak I. és II. korcsoportban is sikerült elérni ezt a bravúrt olyan nagy múltú iskolák mellett, mint a debreceni Vénkerti, az ózdi Újváros téri, a kecskeméti széchenyivárosi, a szegedi Arany, a budapesti Kossuth, a pécsi Mecsekaljai.

Betegségek és kisebb rontások ellenére is igen szép eredményt értek el a tornász lányok.

 

I. korcsoport "B" kategóriában 86 versenyző közül:

Csapat: 10. hely (Somogyi Petra, Csényi Bori, Szabó Róza, Tóth Petra, Palásti Enikő)

Egyéni: Palásti Enikő ugrás 5. hely, Szabó Róza összetett 26. hely

 

II. korcsoport "B" kategóriában 95 versenyző közül:

Csapat: 8. hely (Endre Noémi, Retkes Dorka, Siber Glória, Nagy-Pál Eszter, Gombás Bora, Siber Szófia)

Egyéni: Gombás Bora talaj. 8. hely, Siber Szófia talaj 5. hely, gerenda 9. hely

 

Felkészítő edző: Juhász Tamás

Kövessen minket a Facebookon is!