Program 2015. április 4. 15:00

Szeri húsvét Ópusztaszeren

Szeri húsvét Ópusztaszeren
Rügyfakasztó vasárnap és vízbevető hétfőn, azaz április 5-én és 6-án életre kel az ópusztaszeri skanzen. Korhű ruhákba öltözött menyecskék, legények elevenítik meg az ünnepi szokásokat. Ételszentelés, tojásfestés, régimódi locsolkodás, muzsikaszó, néptánc és kézműves foglalkozások várják mindazokat, akik a természethez közel szeretnék ünnepelni a feltámadást.

Az évek óta megrendezett Szeri Húsvét igen népszerű rendezvény, amelyen minden érdeklődő megismerheti és megtapasztalja a magyar hagyományra jellemző húsvéti szokásokat. Az idei rendezvény különlegessége, hogy április 5-én, vasárnap az EU Fejlesztések Nyílt Napja lesz az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban. Ezen a napon a teljes árú Park belépőjegyet kedvezményesen vásárolhatják meg, a Miniszterelnökség jóvoltából a kedvezményes Park belépő megvásárlásával az első 300 látogató a Feszty-körképet ingyenesen tekintheti meg!
 

Programok - 2015. április 5., vasárnap EU Fejlesztések Nyílt Napja és Szeri Húsvét

10:30 - 11:00 Húsvéti népszokások, mitől más a magyar hagyomány? - beszélgetés Nagy Gáborral, a Népművészet Ifjú Mesterével, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark hagyományőrével. Műsorvezető: Rákóczi Feri. Szerencsekerék játék nyereményekért! – Skanzen/ Malom

11:00 - 12:00 Palya Bea: Altatók - családi gyerekkoncert  - Skanzen/ Malom színpad

11:30 Lovasbemutató - Lovas pálya

12:30 - 13:00 Húsvéti tojásfestés praktikái, mitől lesz egyedi a húsvéti tojás?

13:30 - 14:00 Mitől jó a húsvéti kalács? - beszélgetés Kovács Annával, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark hagyományőrével. Műsorvezető: Rákóczi Feri. Szerencsekerék játék nyereményekért! Skanzen/ Malom színpad

14:00 - 15:00 Bábelőadás – Skanzen/ Malom színpad 14:30 Lovasbemutató - Lovas pálya

15:00 „Az ezerarcú Kárpát-medence” c. fotópályázat kiállításának megnyitója. Köszöntőt mond: Kertész Péter, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark ügyvezető igazgatója, a kiállítást bemutatja: Göblyös Dávid, a Puszta Háza vezetője, a kiállítást megnyitja: Dr. Páll Dávid Gergely, Magyar Földtani Védegylet elnöke.

15:00 - 15:30 Szerencsekerék játék Rákóczi Ferivel - Skanzen/ Malom színpad

16:00 - 17:00 Balkán Fanatik koncert - Skanzen/ Malom színpad

17:00 - 17:30 Szerencsekerék játék Rákóczi Ferivel - Skanzen/ Malom színpad

Jegyinformáció: Április 5-én, vasárnap a teljes árú PARK belépőt 10 százalék kedvezménnyel (2400 Forint helyett 2160 Forintért) vásárolhatják meg, ezzel a belépővel a rendezvény is kedvezményesen látogatható.
 

Programok - 2015. április 6., hétfő Szeri Húsvét

10:30 Zenés hírverés lovas kocsival, élő zenével, táncosokkal. Közreműködik: Nyenyere Egylet, Üllési Fonó Táncegyüttes, Rozsdamaró Zenekar  - Skanzen területe

11:30 Lovasbemutató - Lovas pálya

12:00 Déli harangszó

12:05 Ételszentelés Antal Imre Atyával - Skanzen/Tanyai iskola udvara

12:30 Életre kel a hagyomány: Hagyományos húsvéti locsolkodás. Közreműködik: Nyenyere Egylet, Üllési Fonó Táncegyüttes, Rozsdamaró Zenekar  - Skanzen területe

14:00 Bábszínház: a Barboncás Társulat előadása - Skanzen/ Községháza

14:30 Lovasbemutató - Lovas pálya

16:00 Bábszínház: a Barboncás Társulat előadása - Skanzen/ Községháza

16:30 - 17:30 Húsvéti Bál az Üllési Fonó Táncegyüttessel és a Rozsdamaró Zenekarral - Skanzen/ Malom színpad
 

Mindkét napon:

X. századi tevékenységek - Nomád Park

Lovagoltatás - Nomád Park mellett

Íjásztatás - Nomád Park

Nomád hangulat az Ókörös Trióval - Nomád Park

Húsvéti kézműves játszóház - Skanzen/ Malom melletti terület, Makói Parasztház udvara, Szeged-Alsóvárosi Porta udvara

Húsvéti tojásfestés - Skanzen/Olvasókör

Húsvéti kalácssütés - Skanzen/Olvasókör

Vándorfotográfus - Skanzen

Tojáskeresés kétszer a délután folyamán nyereményekért cserébe - Skanzen területe

Húsvéti zenés locsolkodás 12:30-től 16:00-ig - Skanzen területe
 

Jegyinformáció: Április 6-án, hétfőn az aktuális belépőjegyárak érvényesek.
Bővebben: http://opusztaszer.hu/belepojegyek-nyar 

Kövessen minket a Facebookon is!