Sport 2015. március 28. 19:45

5 pontos előny- 5 gólos győzelem

Kihasználta ellenfele, a Hajdúböszörményi TE botlását és 5 ponttal meglépett a bajnokság élén az Astra Kiskunfélegyházi Bulls. Az együttes a női futsal NBI felső-ági rájátszásának 5. fordulójában az Univerzum csapatát győzte le 5-0-ra. Az Astrában Szabó Boglárka mesterhármast szerzett, mellette Dikanová Dominika és Szabó Nóra talált a hálóba.

Nagy lehetőség előtt állt március 28-án az Astra Kiskunfélegyházi Bulls; a bajnoki rivális Hajdúböszörményi TE ugyanis 6-3-ra kikapott hazai pályán az Árkád ETO-tól. Ezt kihasználva egy győzelemmel meglóghatott ellenfelétől az Astra.

Az együttesnek ehhez az Univerzumot kellett felülmúlnia, amely mindössze a hatodik helyet foglalta el a bajnoki táblázaton. Az Univerzum színeiben Bagdi Csilla, a Mókusok korábbi csapatkapitánya is pályára lépett.

Az Astra a 8. percben jutott előnyhöz Dikanová Dominika révén, majd a 16. percben Szabó Boglárka szerezte meg az első gólját. (2-0)

Boglárka kiváló formának örvend, amíg ugyanis az Univerzum csupán kapufákig jutott, addig ő kihasználta az adódó helyzeteit.

Boglárka rögtön a második félidő elején, majd a hajrában is gól ért el. Az utolsó találatot Szabó Nóra a 36. percben jegyezte. (5-0)

Az Astra 51 ponttal továbbra is vezeti az első osztályú bajnokságot.

Női futsal NBI Felső-ág 5. ford. 2015. 03. 28.

Astra Kiskunfélegyházi Bulls- Univerzum (2-0) 5-0

gólszerzők: 8. p. Dikanová Dominika, 16. p. Szabó Boglárka, 23. p. Szabó Boglárka, 34. p. Szabó Boglárka, 36. p. Szabó Nóra