Program 2015. április 1. 11:40

Áprilisi programok a városi könyvtárban

Áprilisi programok a városi könyvtárban
A Petőfi Sándor Városi Könyvtár 2015 áprilisi programjai (Kiskunfélegyháza, Szent János tér 9., www.psvk.hu)

Április 1-30.

A Herman Ottó életművét bemutató kiállítás megtekinthető a könyvtár nyitva tartási idejében. Április 9., csütörtök 17 óra A költészet napja alkalmából Csendes csodák címmel Reményik Sándor verses irodalmi est. Háziasszony: Löwey Lilla irodalmi szerkesztő, szövegíró. vész, a Lánchíd Rádió szerkesztő-műsorvezetője.


Emléktábla-avatás a Hattyúház udvarában. Avatóbeszédet mond dr. Ónodi Izabella, a Művelődési és Ifjúsági Bizottság elnöke. Reményik verset szaval Mező Gábor. A táblát leleplezi dr. Tarjányi József és Kollár László.
 

Április 11., szombat 10 óra

Diafilmvetítés a gyermekkönyvtárban.
 

Április 14., kedd 10 óra

Betűbölcsi. A városi könyvtár Baba-mama Klubja. Zenés, játékos mondókázás angolul kicsiknek. Vendégünk: Maria Bloom.
 

Április 14., kedd 16.45 óra

Könyvek Klubja Olvasókör. Téma: Balzac: Az ismeretlen remekmű c. elbeszélése. Vezeti: dr. Szabó Imre László filozófus.
 

Április 16., csütörtök 17 óra

„Mennyből az angyal”. Zenés irodalmi műsor Márai Sándor emlékére. Fellép a Csongrádi Versmondók Köre. Vers és próza: Pozsár Ferenc, Varga Nándor, Surján Attila. Zene: Csák László és Varga Zsuzsanna.
 

Április 18., szombat 9 óra

Hermann Ottó-emlékmű ünnepélyes felavatása a könyvtár mögötti parkban.
 

10 óra

Tavaszi virágünnep a Petőfi téren.
 

Április 22., szerda 10-14 óráig

Nagycsaládos Egyesület rendezvénye.
 

Ápr. 23., csütörtök 17 óra

25 éve halt meg Solti Károly dalénekes, városunk díszpolgára. A megjelenteket köszönti Rosta Ferenc alpolgármester. Kapus Béláné előadása a könyvtárban, majd koszorúzás Solti Károly szülőházánál. Közreműködik Kiss Ákos Jenő dalénekes. Vendég: Pintér Györgyi.
 

Április 25., szombat 10 óra

Diafilmvetítés a gyermekkönyvtárban.
 

Április 28., kedd 10 óra

Betűbölcsi. A városi könyvtár Baba-mama Klubja. Vendégünk: Czakóné Kállai Ildikó fejlesztő pedagógus.
 

Április 29., szerda 17 óra

A Kulturális Szalon c. sorozatban Bajtai Mária tanárnak, a kecskeméti Sántha György Irodalmi Emlékkör tagjának előadása. Címe: Sántha György költő félegyházi évei. Bevezető mond dr. Pallagi Mária történész.


 

Kövessen minket a Facebookon is!