Helyi hírek 2015. április 1. 12:25

Elhunyt Gyarmati István nyugalmazott gimnáziumi tanár

Képgaléria
Elhunyt Gyarmati István nyugalmazott gimnáziumi tanár
Elhunyt Gyarmati István, a Móra Ferenc Gimnázium nyugalmazott tanára. Pista bácsi 97 éves korában költözött az „örök hazába”. Családja, volt munkatársai, tanítványai és tisztelői április 2-án, csütörtökön 11 órakor vesznek végső búcsút Félegyháza legendás tanáregyéniségétől az Alsótemetőben.

Gyarmati István 1952-1977. között a Móra Ferenc Gimnázium tanára volt. Matematikát tanított és az iskolai könyvtár teendőit látta el. Saját kezűleg berendezett laboratóriumában a fényképezés iránt érdeklődő tanulóknak tartott szakköri foglalkozásokat. Gyarmati István tanár úr hivatásának és családjának élő ember volt. Pedagógus feleségével 5 gyermeket nevelt fel. A munkáját szerető, kartársait és a tanulókat tisztelő, megértő ember volt. Soha egyetlen indulatos szavát nem lehetett hallani. Arcáról soha nem tűnt el a kedves mosoly, szeretetének és bölcsességének jele. A legszebb emberi és tanári tulajdonságok jellemezték. Jó példájával sok száz diákot nevelt tisztességre, munkaszeretetre. A Móra Ferenc Gimnázium 20. századi nagy tanárnemzedékének legidősebb tagjaként távozott közülünk.

Emlékét megőrizzük.

Móra Ferenc Gimnázium Igazgatósága és tantestülete

Kövessen minket a Facebookon is!