Sport 2015. április 8. 15:40

Négy érmet szerzett fiatal csapatával a KHTK Ökölvívó Szakosztálya

Képgaléria
Négy érmet szerzett fiatal csapatával a KHTK Ökölvívó Szakosztálya
Győrben rendezték meg április 1- 4. között az ökölvívók diákolimpiáját, amelyen a Kiskunfélegyházi HTK szakosztálya 6 fővel vett részt. A félegyháziak közül a kiváló formában lévő Endre Krisztina aranyérmet nyert junior 54 kilogrammban, mellette Mátrai Klaudia ugyancsak junior 54 kilogrammban ezüstérmes lett. A fiúk közül Gondi Péter 50 kilogrammban, míg Fekete Vendel 52 kilogrammban bronzérmet szerzett.

A KHTK Ökölvívó Szakosztályának teljesítményét Varga István edző értékelte:

- Folyamatos tréninggel készültek versenyzőink. Edzőmérkőzéseken, kesztyűzéseken vettek részt. Jó eredményre számítottunk, de előzetesen nem gondoltuk, hogy ez a kezdő kis csapat így helytáll. Akik nem értek el dobogós helyezést, azok is jó teljesítményt nyújtottak. Szoros mérkőzéseken maradtak alul. Erős volt a mezőny; Gondi Péter súlyában 16-an, Fekete Vendelében 12-en szálltak ringbe. Hetven szakosztály több mint kétszáz ökölvívót nevezett.

 

Fontos a kezdő bokszolók ösztönzése, motiválása, felkészítése:

- Fontos szempont, hogy sikerrel kezdjék el a fiatalok sportpályájukat, mert az további lendületet adhat.

- A Városalapítók napjára készülünk, szeretnénk szabadtéri versenyt rendezni. Ennek a szervezése jelenleg is folyik.

 

G. Z.

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!