Sport 2015. április 19. 20:00

Meglógott az élen a KHTK focicsapata

Kihasználta a nagybaracskai Híd SC botlását és ismét 3 pontra növelte előnyét a megyei I. osztályú bajnokság élén a Kiskunfélegyházi HTK. Az együttes a 23. fordulóban Kunszálláson diadalmaskodott. A hazaiak sokáig vezettek, a szünetben 1-1-re álltak a felek, végül az emberelőnybe kerülő KHTK magabiztos 6-1-es győzelmet ért el.

A bajnoki címért folyó versenyfutásban nagy lehetőség elé került a Kiskunfélegyházi HTK, a legfőbb riválisa, a Híd SC ugyanis 0-0-s döntetlent ért el Tiszakécskén. Egy esetleges győzelemmel ismét lépéselőnybe kerülhettek a félegyháziak.

A csapat április 19-én Kunszálláson vendégeskedett, ahol a hazaiak gyorsan tettek arról, hogy izgalmas összecsapás kerekedjen a pályán. A 6. percben Mizsei Ferenc révén megszerezték a vezetést. (1-0)

Egészen az első félidő hajrájáig nem változott az állás, de a 41. percben Szabó Tamás kiegyenlített. (1-1)

A szünetet követően egy szerencsés találattal, Vincze Nándor öngóljával már a KHTK-nál volt az előny, sőt az 51. percben Lapsánszki Tamás kiállítását követően emberelőnybe is került az együttes. (1-2)

Ezt kihasználva a 70. percben Palásti Sándor, majd a 73. percben Zs. Juhász István is betalált. (1-4)

A hajrában megmaradt a KHTK lendülete. Bajnokcsapathoz méltóan a 80. percben Tóth István, a 83. percben pedig Palásti Sándor még tovább növelte a különbséget. (1-6)

A némileg túlzó végeredmény ellenére a félegyháziak nehéz mérkőzésen szerezték meg a 3 pontot.

Bács-Kiskun Megyei I. 23. ford. 2014. 04. 19.

Kunszállás SE- Kiskunfélegyházi HTK (1-1) 1-6

Gólszerzők: 6. p. Mizsei Ferenc ill. 41. p. Szabó Tamás, 49. p. Vincze Nándor (öngól), 70.p. Palásti Sándor, 73. p. Zs. Juhász István, 80. p. Tóth István, 83. p. Palásti Sándor

Piros lap: 51. p. Lapsánszki Tamás (Kunszállás)