Sport 2015. május 5. 10:15

Íjászversennyel köszöntötték májust a Koppányok

Képgaléria
Íjászversennyel köszöntötték májust a Koppányok
Mozgalmas napokon vannak túl a félegyházi Turul Koppány Íjászok. Május elsején a parkerdőben tartottak bemutatót, ezt követően május 2-án Tiszaföldváron a 6. Aranyhegyi Kupán ragadtak íjat. A városszéli gátoldalban íjászversenyre kiválóan alkalmas területen mintegy 100 fő gyűlt össze. A Turul Koppány Íjászai HE öt tagja utazott a helyszínre. Keserű Szilvia, Szeibert Imre, Lovas Ferenc, ifjú Lovas Ferenc és Dinnyés Gyula.

A szép tavaszias időjárás és a helyszín jó hangulatot teremtett a versengéshez. A Turul Koppányok közül Keserű Szilvia szerezte meg a legfényesebb érmet, hiszen 391 ponttal magabiztosan első lett a felnőtt női kategóriában.

 

Felnőtt férfi kategóriában Szeibert Imre remekelt, hiszen kisebb megingás után mostanában többször is visszatalált a dobogóra. Imre kiváló 489 pontos végeredménnyel bronzérmet szerzett.

 

Dinnyés Gyula tiszteletreméltó kategóriában 471 ponttal harmadik lett.

Távlövésben és párbajban Dinnyés Gyula a döntőig menetelt, ahol már legyőzőre talált.

 

 

Dinnyés Gyula

Koppány íjász

Kövessen minket a Facebookon is!