Helyi hírek 2015. május 23. 19:30

Félegyháza a bajusz fővárosává vált

Képgaléria
Félegyháza a bajusz fővárosává vált
Az ég megszentelte a bajuszfesztivál megnyitóját, csak az a baj, hogy egy kicsit több szenteltvíz jutott a kelleténél – mondta Gulyás László főszervező, amikor a rendezvény délelőtti megnyitóját a zuhogó eső miatt a Béke tér helyett, a városi könyvtárban kellett megtartani. Hozzátette, a bajuszosok nem adják fel, megmutatják a városnak ékességeiket, legfeljebb zárt tereket választanak.

A megnyitón Csányi József polgármester köszöntötte a hazai, illetve az Erdélyből, Felvidékről, Franciaországból, Ausztriából és Németországból érkezett vendégeket. Kifejtette: olyan tradíciót sikerül megteremteni a városban, amely Félegyháza hírnevét hosszú időn keresztül meghatározhatja.

Szilágyi Péter, a Magyar Bajusz Társaság alapítója úgy fogalmazott, hogy azzal, hogy befogadta ezt a rendezvényt a város, Kiskunfélegyháza az elmúlt hét évben a bajusz fővárosává vált.

Az üdvözlések és köszöntők után megnyitották a „ Félegyháza bajuszos múltjából” című fotókiállítást.

s-r

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!