Sport 2015. május 26. 11:40

Tizedik helyen zárt a Kiskunfélegyházi Vasutas

Gól-gazdag, 5-4-es győzelemmel fejezte be a megyei II. osztályú bajnokságot a Kiskunfélegyházi Vasutas május 23-án. A félegyháziak fordulatos mérkőzésen Bugacon szerezték meg a három pontot és a középmezőny alsó felében végeztek.

Alsóházi rangadó várt a Kiskunfélegyházi Vasutasra a megyei II. osztály északi csoportjának 26. záró fordulójában. A hazai pályán szereplő Bugac sereghajtóként a 13. helyen állt a bajnokságban, míg a félegyháziak a 10. pozícióból várták az összecsapást.

A mérkőzést a Bugac kezdte jobban, Tóth István a 28. percben és a 43. percben is megzörgette a Vasutas hálóját. (2-0)

A félidő hajrájában Fütyü Illés révén szépítettek a félegyháziak, így a szünetben 2-1-re álltak a felek. (2-1)

A második játékrészben nagy erőket mozgósított a Vasutas a fordításért, ami sikerült is. A 47. percben Horváth Attila előbb egyenlített, majd egy perccel később Kürtösi Szabolcs találatával a félegyháziak kerültek előnybe. (2-3)

A gólözönnek ekkor még korántsem volt vége, az 50. percben Tóth István harmadszor is eredményesnek bizonyult, amivel ismét nyílttá vált a találkozó. (3-3)

Az utolsó 40 perc a Vasutasnak alakult jobban. A 68. percben Seres János révén ismét megszerezte a vezetést a csapat, amire ugyan a 80. percben Szabó Norbert válaszolt, de a 88. percben a félegyháziaké lett az utolsó szó. A csereként pályára lépő Takó Tamás belőtte a győztes gólt. (4-5)

A Kiskunfélegyházi Vasutas 21 ponttal a 10. helyen zárta a 2014/15-ös idényt.

Bács- Kiskun Megyei II. Észak 26. ford. (Záró)

Bugaci KSE- Kiskunfélegyházi Vasutas SK (2-1) 4-5

Gólszerzők: 28. p. Tóth István, 43. p. Tóth István, 50. p. Tóth István, 80. p. Szabó Norbert ill. 44. p. Fütyü Illés, 47. p. Horváth Attila, 48. p. Kürtösi Szabolcs, 68. p. Seres János, 88. p. Takó Tamás