Sport 2015. május 26. 16:30

Rangadóval búcsúzott a "bronzcsapat"

Az már korábban eldőlt, hogy a harmadik helyen végez a megyei II. osztály északi csoportjában a Kiskunfélegyházi HTK II. labdarúgócsapata. Az együttes ennek tudatában léphetett pályára május 23-án a második helyezett Lajosmizse otthonában a bajnokság záró fordulójában. A rangadó hat gólt hozott, amin 4-2-re a Lajosmizse diadalmaskodott.

Az utolsó fordulóban tét nélkül, presztízscsatát vívott a Lajosmizse és a KHTK II.

A mérkőzésen a félegyháziak szerezték meg a vezetést a 20. percben Jelen Károly góljával, de a kiváló formát kifogó Kis Richárd János az első félidő hátralévő részében két találatot jegyezve megfordította az állást. (2-1)

A szünetet követően lendületben maradtak a lajosmizseiek és Boda Imre révén növelték előnyüket. (3-1)

Arról, hogy izgalmas legyen a véghajrá Polgár Szabolcs gondoskodott, aki a 73. percben közelebb hozta a félegyháziakat a pontszerzéshez. (3-2)

Az utolsó percek azonban ismét a hazaiakról szóltak, akiknél Kis Richárd a harmadik gólját szerezte a 87. percben, eldöntve ezzel a három pont sorsát. (4-2)

A Kiskunfélegyházi HTK 45 ponttal bronzérmes lett. A megyei II. osztály északi csoportját a Városföld nyerte szoros csatában a Lajosmizse előtt.

Bács- Kiskun Megyei II. Észak 26. ford. (Záró) 2015. 05. 23.

Lajosmizsei VLC- Kiskunfélegyházi HTK II. (2-1) 4-2

Gólszerző: 25. p. Kis Richárd János, 44. p. Kis Richárd János, 51. p. Boda Imre, 87. p. Kis Richárd János ill. 20. p. Jelen Károly, 73. p. Polgár Szabolcs