Helyi hírek 2015. május 28. 10:40

24 napirendi pontot tárgyal ma a képviselő-testület

24 napirendi pontot tárgyal ma a képviselő-testület
24 napirendi pontot tervez ma, vagyis május 28-án megtárgyalni a félegyházi képviselő-testület. Döntés születik például a a KÉSZ Aréna Városi Sportcsarnok üzemeltetése tárgyában, a Félegyházi Térségi Sportiskola Nonprofit Kft., Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és a 3 P KÉSZ Aréna Kft. közötti körkompenzáció tárgyában.

Mint ismert, a KÉSZ Aréna Városi Sportcsarnok üzemeltetési feladataival a Képviselő-testület 2013. január 1. napjától a Félegyházi Térségi Sportiskola Nonprofit Kft-t bízta meg. Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata egy tavaly májusi határozatában vállalta, hogy 2014. június 1. napjától a 2006. június 16. napján kelt szerződésből eredő fizetési kötelezettségeit tárgyhó 15. napjáig maradéktalanul teljesíti és 2015. június 2. napjáig a 3 P KÉSZ Aréna Kft. felé fennálló, lejárt szállítói tartozását kiegyenlíti.

Amennyiben mai ülésén Kiskunfélegyháza Város Önkormányzat Képviselő-testülete hozzájárul az Önkormányzat, a 3P KÉSZ Aréna Sport- és Rendezvénycsarnok Működtető Kft., a Félegyházi Térségi Sportiskola Nonprofit Kft. valamint a KÉSZ Ingatlan Üzemeltető és Fejlesztő Kft. közötti körbetartozás engedményezés, tartozásátvállalás és beszámítás útján történő rendezéséhez, úgy az önkormányzatnak a 3 P KÉSZ Aréna Kft. felé fennálló tartozása 16.847.463 forinttal csökken. Ezzel egy időben 12.651.338 forinttal nő az önkormányzat sportpálya bérleti díj bevétele, 1.884.375 forinttal nő az önkormányzat építményadó bevétele, valamint 2.311.750 forinttal nő a helyi iparűzési adó bevétele.


 

Kövessen minket a Facebookon is!