Sport 2015. június 2. 19:25

Magyar és osztrák bajnok lett Kocsis Marcell

Mozgalmas májust zárt a félegyháziak ifjú uszonyos úszója Kocsis Marcell, ugyanis három nagy versenyen is rajthoz állt csapatával a Bácsvíz KVSC-vel. Elsőként Kecskeméten a II. Fiatal Uszonyos Úszók Világtalálkozóján indult el. Marcell 2 bronzérmet szerzett 50 és 100 uszonyos gyors úszásban, majd rá két hétre az Ifjúsági- Felnőtt Országos Bajnokságon is részt vett Egerben, ahol 2 országos címet nyert. 4x200-as váltóban és 4x100-as váltóban állhatott fel a dobogó legfelsőbb fokára. Ráadásul mindkettőt új országos csúccsal abszolválta a csapat, amit 2005 óta nem sikerült senkinek felülmúlnia. Váltóban a felnőttek között is szerepelt, nem is akárhogyan, ugyanis harmadikként végzett. Ezen felül még 2 egyéni bronzot is el tudott hozni 50 és 100 uszonyos gyorsúszásból. A májust Ausztria fővárosában Bécsben megrendezett Osztrák Nyílt Országos Bajnokság koronázta meg, ahonnét 12 éremmel tért haza. Ötszörös Osztrák Országos bajnok lett, 5 ezüst és 2 bronzérem került a nyakába.

Abszolút kategóriában: 4x100 gyorsváltóban

A Bácsvíz KVSC 6 fős csapattal vett részt a bécsi bajnokságon és 21 Osztrák Országos bajnoki címet szereztek.

Edzők: Székely Lilla és Juhos Gergely