Kultúra 2015. június 4. 10:00

Tudományos, mégis olvasható könyv a kiskunsági lótartásról

Képgaléria
Tudományos, mégis olvasható könyv a kiskunsági lótartásról
Nagy Czirok László „Lótartás a Kiskunságon” című kötetét mutatták be június 3-án A Kiskun Múzeumban. A polgármesteri köszöntő, valamint Pázmándi Judit és Vas László népzenei produkciója után Szakál Aurél, a kiskunhalasi Thorma János Múzeum igazgatója ismertette a kötetet a hallgatósággal.

Szakál Aurél szólt a szerző gyűjtőmunkájáról, módszereiről, és a könyv előzményét jelentő írásairól, amelyek a Néprajzi Közleményekben jelentek meg. Kifejtette: a szerző Lótartás a Kiskunságon című munkájában levéltári kutatások és idős emberek visszaemlékezései alapján dolgozza fel a kiválasztott témát. A tizenhat fejezetbe csoportosított ismeretek a 18-19. század és a 20. század első fele kiskunsági lótartásának teljességét tükrözik, amit gazdag képanyag egészít ki. A képek révén megismerhető a lovak gondozása, tenyésztése, nevelése, betegségei és a pásztorépítmények is. A lovakat nemük, fajták, koruk, termetük szerint is felsorolta a szerző.

s-r


 

Kövessen minket a Facebookon is!