Helyi hírek 2015. június 5. 14:40

Ajándékozással pótolták az Ótemplom ellopott távcsövét

Képgaléria
Ajándékozással pótolták az Ótemplom ellopott távcsövét
Amint arról korábban beszámoltunk, Talapka István apát-plébános a Városalapítók Heti szentmise végén tudatta a hívekkel, hogy amikor szabaddá tették a torony látogatását, valaki magával vitte a torony nélkülözhetetlen távcsövét. Lajos Zoltán, amikor értesült a hírről, úgy döntött, pótolja a hiányt. Elmondása szerint felháborította a történet, mert tudja, hogy mintegy 700 látogató juthatott fel a magasba. A városunkra onnan a legszebb a kilátás, és ettől az élménytől nem lehet megfosztani senkit. Ezért június 5-én felkereste Talapka István plébánost, és egy távcsövet ajándékozott a Sarlós Boldogasszony Templomnak.

Kövessen minket a Facebookon is!