Helyi hírek 2015. június 7. 13:00

A pedagógusnap mindig kiemelt szerepet kapjon a városban

Képgaléria
A pedagógusnap mindig kiemelt szerepet kapjon a városban
Pedagógusainkat köszöntötték június 5-én a Móra Ferenc Művelődési Központ színháztermében. A pedagógusnapi rendezvényen Kása Zsuzsanna, a Kiskunfélegyházi Járási Tankerület vezetője az arany-, gyémánt- és rubin oklevéllel kitüntetetteket, a pedagógus pályán évtizedeket eltöltő kollégáit, és azokat, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak az elmúlt tanévben. Köszöntőt Csányi József polgármester mondott.

A hála és köszönet vezérel bennünket azok iránt, akik meghatározták sorsunkat. Meghatározzák azt, hogy egy kisgyermekből mi lesz élete során, milyen gondolatok, eszmék vezérlik. Nagyon fontos ez az ember életében. Mert amikor az első napon a kisgyerek belép az iskola kapuján, a tanító néni, aki szeretettel fogadja, milyen gondolatokat, érzéseket kelt benne.

Én szeretettel nézek önökre. Többek között azért is, mert a széksorokban számtalan olyan pedagógus ül, akikkel együtt dolgozhattam pár évet. Emlékszem arra, hogy amikor a főiskoláról hazatértem , milyen szeretettel, megbecsüléssel fogadtak maguk közé. Majd eltelt pár év (akkor én már nem voltam pedagógus) és ismét találkoztunk, mert a gyermekemet fogadták, töretlen szeretettel.

Éppen ezért szeretném azt, hogy ez a nap, ebben a városban, mindig kiemelt szerepet kapjon. Mindig megemlékezzünk pedagógusainkra, azokról, akik hosszú-hosszú időn keresztül nevelik gyermekeinket, követik sorsuk alakulását. Sokat tevékenykednek fiatalságunkért, városunkért – mondta köszöntőjében Csányi József.

A polgármester köszöntője után a Móra Ferenc Gimnázium Mozgásszínháza adott ünnepi műsort, ezt követően került sor a díszdiplomák, elismerő oklevelek átadására.

Ötven éve diplomáztak, és Arany Oklevelet vettek át: Juhász István, Kapus Béláné, Szamosi Endre, Szűcs Gyuláné

Hatvan éve diplomáztak és Gyémánt oklevelet vettek át: Gulyás Istvánné, Havas Tibor Ferencné, Hevér Gáspárné, Kormányos Mihályné, Lampert Józsefné, Móczár Sándorné, Preisz Istvánné, Simonyi Sándorné, Tabi Irén, Tabi Magdolna

Hetven éve diplomázott és Rubin Oklevelet vett át: Mák Józsefné

25 éves oktatói-nevelői munkájáért vett át elismerő oklevelet: Balog Pál, Csányi Judit, Eszik Zoltánné, Gácsi Zsuzsanna, Gajdicsné Lovász Judit, Illésné Boros Krisztina, Medgyesi Beáta, Nemes-Nagyné Meizl Tünde (dr.), Rádi Györgyi, Solymosiné Antalicz Tünde, Szabó Károly, Szabóné Simon Erzsébet, Szeri Rozália

30 éves oktató-nevelő munkájáért vett át oklevelet: Bajáki Imre, Budainé Gulyás Gabriella, Czigányné Forgó Zsuzsanna, Faltumné Varga Gyöngyi, Fekete István, Fricska Gyöngyi, Jankovszkiné Dobó Anikó, Kissné Kovács Edit, Kocsisné Tiszai Erzsébet, Pallagi Lászlóné, Parádi Erzsébet, Solymosi Ildikó, Szabó Gyuláné Matyók Katalin (dr.), Szombatiné Horváth Tünde, Turcsányiné Kertész Ilona, Vajdáné Sőrés Irén

35 éves oktató-nevelő munkájáért vett át oklevelet: Balogh Györgyné, Boda Zoltánné, Dinnyés Kálmánné, Feketéné borbély Zsuzsanna, Kis-Búsné Farkas Mária, Papp Éva, Sörös Józsefné, Szikszai Lászlóné, Takács Gábor, Tóthné Kápolnai Margit, Urbán Judit, Üvegesné Dongó Judit

40 éves oktató-nevelő munkájáért vett át oklevelet: Borics Zoltánné, Kapusné Eke Mária, Karsai Istvánné, Kis-Szabó Magdolna Rita, Makányné Óvári Éva, Posszert Gyuláné, Szikszai Istvánné

KLIK Elismerő Oklevélben részesült: Adorján Ferncné, Ágoston Tibor, Baksa-Babar Andrea, Benedek Péter, Csalárné Tóth Erzsébet, Csincsák Zoltán (posztumusz), Csollár Géza, Dinnyés-Kis Zsuzsanna, Drozdik Márta, Fazekas Szilvia, Fekete István, Feketéné Borbély Zsuzsanna, Fodorné Bori Erika, Gyöngyösi Csaba, Györgyiné Mészáros Erzsébet, Győriné Farkas Anna, Hideg János, Jendrics László, Juhász Katalin, Juhász Mária Ibolya, Kaposiné Mészáros Ildikó, Kátai-Urbán Attila, Keresztesi István, Kiri Istvánné, Kis Jánosné, Kis-Fekete Vilmos, Kocsisné Móczár Julianna, Kovács Sándorné, Kőháziné Kovács Mária, Lőrincz Hajnalka, Nagy Sándor, Zoltánné, Nemcsok Erika, Nemes-Nagyné Zséli Orsolya, Rácz Istvánné, Répa Mónika, Solymosi Ildikó, Szabó Ildikó, Szabóné Tarjányi Mária, Szappanos Tünde, Széchenyiné Tímár Tímea, Szederkényi Barbara, Tasi Judit, Valentin-Bodor Zsuzsanna, Verebné Vadkerti Krisztina.

Pedagógus Szolgálati Emlékérmet kapott: Borics Zoltánné, Czakó Györgyné, Kádár-Szélné Kovács Rozália, Kiri Istvánné, Kis Szabó Magdolna Rita, Pázmándi Istvánné, Seres Rozália.

s-r 

Kövessen minket a Facebookon is!