Helyi hírek 2015. június 10. 12:20

Piknik a város szélén

Képgaléria
Piknik a város szélén
Nem kell ahhoz világgá mennünk, hogy jól érezzük magunkat. Ezt a tényt ismerték fel a Dózsa iskola 1/a osztályos tanulói, amikor pedagógusaikkal és szüleikkel közösen a Mezőgazdasági Szakiskola tangazdaságában töltöttek el egy napot június 9-én. A gyerekek önfeledten játszottak, ismerkedtek a malackákkal, birkákkal és lovakkal. Az utóbbit természetesen meg is ülték, és tettek a hátukon néhány kört a gyakorlópályán. Mindeközben a szülők a bográcsok körül tüsténkedtek, hogy étel is jusson a megfáradt nebulóknak.

A gyerekek nagyon érdeklődnek az állatok iránt. Bizony vannak közöttük (városlakóként) többen is, akik nem láttak még malacot, birkát, lovat és egyéb háziállatokat. Ez egy alkalom volt arra, hogy megismerkedjenek velük. Ezért döntöttünk úgy, hogy itt töltünk el egy napot. Fontosnak tartom azt is, hogy már kisgyermek korban támogassuk a pályaválasztást, és egy ilyen alkalom ehhez is segítséget nyújthat – mondta el Nagy Lajosné Margó néni, a kicsinyek osztályfőnöke.

s-r 

Kövessen minket a Facebookon is!