Helyi hírek 2015. június 11. 09:01

Mit tegyünk, ha rosszul leszünk?

Képgaléria
Mit tegyünk, ha rosszul leszünk?
Erre a kérdésre szeretne választ adni a helyi Vöröskereszt által indított előadássorozat a Szakmaközi Művelődési Házban. Foglalkozásainkon arra szeretnénk felkészíteni mindenkit, hogy jól tudjon dönteni akkor, ha rosszul lesz, vagy a környezetében ér valakit baj – mondta a sorozat előadója, dr. Keserű Gabriella háziorvos.

Az első előadás arról szólt, hogy milyen esetben, miként és mikor kell mentőt hívni. Ha erre nincs szükség, akkor milyen ellátásban kell részesíteni bajba került társunkat. Keserű Gabriella arról is beszámolt, hogy a későbbi előadások témái között szerepel az, hogy milyen teendőink adódnak, ha egy baleset részesei leszünk, vagy ha a környezetünkben valaki hirtelen elkezd fulladni, fáj a szíve, vagy agyvérzés éri. Az előadások során természetesen lehetőség lesz egyszerűbb esetek, mint például egy lázas állapot kezelési lehetőségeinek megismerésére, megbeszélésére is.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!