Sport 2015. július 29. 11:00

Jubileumához érkezett a Sakkozó Magyarok Világtalálkozója

20. alkalommal rendezik meg - a Népfőiskola Alapítvány Lakitelek szervezésében - a Kárpát medencében sakkozó magyarok világtalálkozóját. A versenyt augusztus 17- 25. között bonyolítják le. Az 1996 óta megtartott világtalálkozón nemzetközi minősítési pontokat szerezhetnek a résztvevők, valamint erősíthetik a magyar sportbarátságot. A rendezvény fővédnöke Lezsák Sándor országgyűlési képviselő, a Népfőiskola Alapítvány Kuratórium elnöke. A verseny helyszíne: Lakitelek Népfőiskola, Kölcsey Ház.

A tornán napi fordulók keretében küzdenek meg az indulók. Külön felnőtt és gyermek kategóriában.

A 2014-es évben a villámversenyeket is beszámítva összesen 130-an ültek asztalhoz. A főversenyen 66 játékos nemzetközi minősítési pontokért sakkozott, míg a gyermek mezőny 19 résztvevője díjakért és dicsőségért mérte össze tudását.

 

Az Open verseny legjobbja /2014/:

A világtalálkozó bajnoka:

I. Lévay Sorin /Románia /Erdély /Szatmánémeti/(7,5pont)

 

 

G. Z.

 

 

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!