Helyi hírek 2015. augusztus 4. 18:15

A menekülteknek nem célállomása Félegyháza

Képgaléria
A menekülteknek nem célállomása Félegyháza
A kiskunfélegyházi rendőrkapitányságon hat illegális határátlépőt állítottak elő ma délelőtt. A mezőőrök és a rendőrök kora reggel kezdték meg közös járőrözésüket, amikor lakossági jelzés érkezett, hogy vélhetően migránsok tartózkodnak az autópálya egyik lehajtójánál. A helyszínre érkezve igazoltatták az idegeneket, akiknek többsége nem tudta magát okmányokkal igazolni, így a kapitányságra szállították őket.

Az elmúlt időszakban a mélységi ellenőrzések során térségünkben is egyre többször találkoznak illegális határátlépőkkel a hatóságok. Az azonban bizonyossá vált, hogy nem Kiskunfélegyháza és térsége a célállomása a menekülőknek, hanem a fővárosba, illetve a nyugati határ felé igyekeznek, hogy onnan tovább jussanak Németország, illetve Anglia felé.

Az ellenőrzés alá vetteket (akik zömmel szíriainak vallották magukat) az átvizsgálás után a kiskunhalasi táborba szállítják, ahol megtörténik a menekültügyi eljárás.

s. r.

Kövessen minket a Facebookon is!