Helyi hírek 2015. augusztus 5. 14:00

Kárt is okozhat a jó szándékú igyekezet

Képgaléria
Kárt is okozhat a jó szándékú igyekezet
A félegyháziak jogos igényként fogalmazták meg az elmúlt időszakban, hogy a nyári hőségben működjön a főtéren a „káposztás” szökőkút. Akadt egy lelkes önkéntes is, aki nekilátott lesikálni a köztéri alkotást annak reményében, hogy ezzel segít. Tettét közzétette az internetes közösségi oldalon is. Igyekezete azonban megkésett, sőt kárt okozott. Az előző napokban ugyanis a városfenntartó szervezet megtisztította a díszkutat, ezt követően pedig védőréteggel kezelték algásodás ellen. Ezt a réteget távolította el a „segítőkész” városvédő. Ennek ellenére szerencsére csobog a víz a forró napokon az Ótemplom előtt.

Az üggyel kapcsolatosan az önkormányzat illetékesei elmondták, hogy örömmel fogadnak, és segítenek is minden önkéntes felajánlást, ami a város szépítéséhez, jobb üzemeltetéséhez kapcsolódik. A köztéri alkotásokhoz azonban egyeztetés nélkül senki nem nyúlhat, hiszen a hozzá nem értés sérüléseket, károkat okozhat. A segítő szándékot minden esetben jelezni kell a városüzemeltetési osztály felé.
 

s. r. 

Kövessen minket a Facebookon is!