127 éve alapították a félegyházi Constantinumot
1907-ben kezdték meg az átalakításokat az akkori algimnázium és tanítóképző épületén. A további építkezések során a volt zárda részt avatták 1908-ban, kialakítva az értékes, szép házikápolnát is.
Constantin püspök a leánynevelés és oktatás elkötelezett híve volt. 1908. szeptember 24-én az ő hívására érkeztek a nővérek Félegyházára. A leánynevelő intézet négy iskolatípust foglalt magába: elemi népiskolát, polgári leányiskolát, tanítóképzőt és mezőgazdasági leányiskolát.
Ma is az Oskola utcára néz a Constantinum épülete. A Schuster Constantin püspök által alapított leánynevelő intézet első részét 1908-ban Vas József tervei alapján építették. Rövidesen a város szellemi életének meghatározó épülete lett a Constantinum. A tervező halála után Morbitzer Nándor vette át az építkezés irányítását, aki alkalmazkodott elődje homlokzatkialakításához, de takarékossági okok miatt a tornyokat elhagyták. Az impozáns objektum végül 1942-ben készült el.
1948-ban, 40 éves áldásos, oktató, nevelő munka után a nővéreket megfosztották iskolájuktól. Az államosítással járó igazságtalanságot az sem kárpótolta, hogy az épületben végig iskolák működtek. A 40 évi kényszerszünet után az 1989-es esztendő meghozta az országos hírű Constantinum reneszánszát. 1995-ben felépült a Constantinum Katolikus Napközi Otthonos Óvoda, 1997-ben pedig visszakapta a Móra Ferenc Általános Iskolát a rend.
A Constantinum Intézmény ma működő tagintézményei:
Óvoda
Általános Iskola
Gimnázium és Szakközépiskola
Kollégium
Sportcentrum
Az iskola az óvodától az érettségiig egységes katolikus vallásos nevelést nyújt a tanulóknak és családjaiknak.