Sport 2015. szeptember 12. 18:45

Megverte a Kecskemétet a Kiskunfélegyházi HTK

A Kiskunfélegyházi HTK nyerte a szomszédvárak rangadóját a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. Az 5. fordulóbeli összecsapáson-többszáz szurkoló előtt -a félegyháziak a Kecskeméti LC KTE SI csapatát múlták felül 1-0-ra szeptember 12-én. A kemény, küzdelmes találkozón Valkai Tamás szerezte a három pontot érő gólt. Győzelmével a KHTK öt fordulót követően továbbra is százszázalékos, míg a Kecskeméti LC KTE SI elszenvedte első vereségét a szezonban.

A mérkőzésnek mindkét fél számára nagy tétje volt. Nem titkoltan a bajnoki cím megszerzése a cél a Kiskunfélegyházi HTK-nál és a Kecskeméti LC KTE SI-nél.

Az első félidő félegyházi fölényt hozott, melynek eredményeképpen a vezetést is megszerezték a rangadón. Némedi Norbert szabadrúgását Valkai Tamás fejelte a kapuba. (1-0)

A találkozón elsősorban a küzdelem dominált, látható volt, hogy mindkét együttes megszervezte játékát. A csapatok nem engedtek sok teret egymásnak, igyekeztek lezárni a folyosókat. A kecskemétiek gyors megindulásait taktikai szabálytalanságokkal akadályozta meg a KHTK.

A második félidőben ebből adódóan több szabadrúgást kapott a Kecskemét a félegyházi kapu előteréből, de a beadások kevés veszélyt rejtettek magukban. A vendégek emellett távoli lövésekkel próbálkoztak, több kevesebb sikerrel.

A félegyháziak ebben az időszakban a gyors megindulásokban bíztak. Ebből több ziccert is kialakítottak, de nem tudták tovább növelni előnyüket.

A taktikus csatát végül a Kiskunfélegyházi HTK nyerte és értékes három pontot szerezve öt fordulót követően maximális pontszámmal áll.

Edzői értékelések:

Némedi Norbert, vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK:

- A szurkolók kiváló hangulatot teremtettek a meccsnek. Nagyon küzdelmes találkozót játszottunk, szervezett volt az ellenfél. Egygólos mérkőzés volt, egy pontrúgásból jobban tudtunk kijönni. Nehéznek tűnt a támadásépítés, de kevés lehetőséget adtunk a Kecskemétnek. Sor párharcot vívtunk, a három pont megvan, ez a legfontosabb.

Márton Pál, vezetőedző, Kecskeméti LC KTE SI:

- A második félidőben hátrányban mindent megtettünk, a szurkolóink végig kitartottak mellettünk. Rangadó volt melyen számított, hogy a félegyháziak rutinosabb játékosokból állnak.