Program 2015. október 10. 10:30

Szánthó Tibor kiállítása

Képgaléria
Szánthó Tibor kiállítása
A Móra Ferenc Művelődési Központ szeretettel hív minden érdeklődőt Szánthó Tibor fotográfus kiállítására október 10-én, szombaton 16 órára az intézmény aulájába. A kiállítást Nagy István szentesi fotóművész nyitja meg. Közreműködik Gergely Annamária fuvolán. A tárlat december 4-éig látogatható a művelődési központban.


Szánthó Tibor több generációs fotós családból származik, tíz évesen kapta első fényképezőgépét apjától. Megismerte és megszerette a fényképezést, ami később hivatásává vált.

Film- és fotóművészetet tanult Budapesten. Az iskolák befejezése után dolgozott filmstúdióban, majd fotóriporterként is. A kezdeti klasszikus fotográfiától eljutott az új kreatív formai eljárásokig, megismerkedett a fotózás több eltérő irányzatával.


1973-tól Kanadában él, Ontarió és Észak-Amerika városainak életét ábrázolja. New Yorkban André Kertész, Torontóban Marosán Gyula munkássága nagy hatással volt rá. Portréfotós, stábfotós, világosító, fotóriporter és operatőr. 

Kövessen minket a Facebookon is!