Program 2015. október 5. 11:30

László Bandy kiállítása

László Bandy kiállítása
A Petőfi Sándor Városi Könyvtár szeretettel vár minden művészetrajongót október 7-én, szerdán 17 órára a Hattyúházba László Bandy (László Endre) festőművész, könyvművész kiállításának megnyitójára. Az alkotóval Molnár István festőművész, a Holló László Képzőművész Kör művészeti vezetője beszélget. A tárlat november 7-éig látogatható.László Bandy 1941. október 8-án született Budapesten. Az egri tanárképző főiskolán szerzett diplomát 1966-ban. Mesterei: Tamás Ervin és Bak Imre voltak. Jelenleg Százhalombattán él. 

Sajátos dobozműveket, "dobozgrafikákat" alkot, amelyek a grafika és plasztika műfaji lehetőségeit ötvözik. Egy-egy dobozba foglalt rendszere kozmikus összefüggésekre, ősi jelképek kifejező erejére épül. Grafikai lapjainak kompozíciójában az erőteljes képi szerkezet a meghatározó.

Hazai városok mellett Brüsszelben és Veronában voltak egyéni kiállításai. Csoportos tárlaton szerepelt 1997-ben a Műcsarnokban. A Pécsi Országos Kisplasztikai Biennálén rendszeresen részt vett (1985-1999). Hazai közgyűjteményben többek között a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban találhatók meg munkái. 

Kövessen minket a Facebookon is!