Sport 2015. október 1. 07:00

Világcsúcsot futott Csontos Piroska

Képgaléria
Világcsúcsot futott Csontos Piroska
Szeptember 20-27 között rendezték meg Ecuadorban az INAS Atlétikai Világbajnokságot, ahonnan – 40 ország ezer atlétája közül – négy éremmel, közöttük egy I. helyezést érő világcsúccsal tért haza a félegyházi Csontos Piroska. A fantasztikus eredményért szeptember 30-i ülésén a képviselő-testület is elismerését fejezte ki a sportolónak. A város nevében Csányi József polgármester és Balla László alpolgármester pénzjutalommal mondott köszönetet Piroskának, és kívántak további sportolói eredményeihez kitartást.

Csontos Piroska egyéniben 100 méteren a dobogó második fokára állhatott fel 12,7-es idővel, 200 méteren I. helyezést ért el 24,49-es világcsúccsal, 400 méteren pedig a IV. hely lett az övé. Csapatban 4x100 méteren II., 4x400 méteren pedig III. helyezést ért el a váltó. Így Pirosa négy éremmel gazdagodott a világbajnokságon.

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!